آتورینا- همایش بزرگ " هنر ارتباط با مشتری" با حضور ۷۰۰ نفر از فعالان، راهبران و مدیران صنعت فروش مستقیم ایران و با سخنرانی تام ال بزرگ شرایتر در کیش برگزار شد.


حضور مجدد تام شرایتر در ایران باعث شد تا علاقمندان، فعالان، راهبران و مدیران بازاریابی شبکه‌ای در گردهمایی بزرگ که به همت گروه کارآفرینان آتورینا برگزار شده بود، اجتماع پرشور دیگری را تجربه کنند.


در روز اول همایش، تام شرایتر به بررسی چهار زبان محرمانه مشتریان پرداخت و با تشریح ویژگی‌های این افراد، مشتریان را در قالب چهار رنگ برشمرد. ال بزرگ به حضار توضیح داد که مشتریان شما 4 شخصیت مختلف و متفاوت دارند.  در ادامه جلسه مباحثی چون چگونگی دعوت به جلسه، معرفی محصول و چگونگی فرصت درآمدزایی بحث و بررسی شد.


در قسمت دوم برنامه، تام شرایتر به تشریح موضوع " معارفه یک دقیقه‌ای" پرداخت، در این مبحث، ال بزرگ با بیانی شیوا و رسا به حاضران جلسه شرح داد که چگونه می‌توانند، در یک دقیقه معارفه، پاسخ مثبت را دریافت کنند.


ال بزرگ در ادامه برنامه روز اول همایش " هنر ارتباط با مشتری"،  تفاوت خواسته و نیاز مشتریان را مطرح کرد و تاکید کرد به جای تمرکز بر نیاز مشتری، خواسته‌های وی را برآورده کنیم.


روز دوم همایش با سخنرانی پیام مقیم اسلام، مدیرعامل شرکت گروه کارآفرینان آتورینا آغاز شد، مقیم اسلام که برگزار کننده بزرگترین رویداد فروش مستقیم در ایران است، اهداف و سیاست‌ها و برنامه‌های آتی شرکت گروه کارآفرینان آتورینا را تشریح کرد.


در ادامه برنامه تام شرایتر سخنرانی را آغاز کرد و توضیحات مبسوطی درباره جملات ابتدایی و یخ شکن ارائه داد. در قسمت بعدی برنامه ال بزرگ سخنانی درباره بازاریابی قدرتی مطرح کرد و توضیح داد که چگونه پتانسیل بیشتری به افراد لیست خود اضافه کنیم.


در بخش پایانی برنامه، تام شرایتر چگونگی ساخت چشم انداز را مورد بحث قرار داد. ال بزرگ در این زمینه معتقد بود برای افراد قبل از ورود به سازمان چشم انداز بسازیم.


در بخشی از برنامه، دو فیلم از وس لیندن برای حضار پخش شد. در این فیلم ها وس لیندن توضیحاتی درباره کلاس‌های آنلاین خود توسط گروه کارآفرینان آتورینا ارائه داد و همچنین درباره کتاب‌های تازه ترجمه شده اش در ایران توضیحاتی مطرح کرد.

انتشار بر روی شبکه های اجتماعی: