آتورینا- سه شیوه‌ی شروع سخنرانی وجود دارد که باعث می‌شود تا فوق‌العاده به نظر بیاید. هر سه شیوه کمک کند تا بتوان به ترس از سخنرانی غلبه کرد و به راحتی پیام را انتقال داد. با این قابلیت، حضار شیفته ما خواهند شد.


قبلا هرگز سخنرانی نکرده‌اید؟ مضطرب هستید؟ کاملا قابل درک است. اما باید یاد بگیرید چگونه بر دو مورد از بزرگ‌ترین ترس‌های‌تان در سخنرانی غلبه کنید. با خواندن این مطلب ذهن‌تان آرام می‌شود و یاد می‌گیرید چگونه بر ترس تان غلبه کنید.


سه شیوه‌ی شروع سخنرانی وجود دارد که باعث می‌شود تا فوق‌العاده به نظر بیاید. هر سه شیوه کمک کند تا بتوان به ترس از سخنرانی غلبه کرد و به راحتی پیام را انتقال داد. با این قابلیت، حضار شیفته ما خواهند شد.


چرا سخنرانی در جمع باعث اضطراب می ‌شود؟ دو مورد از بزرگ‌ترین‌ اضطراب‌ها در سخنرانی عبارتند از:


- فراموش می‌کنیم که در ادامه چه بگوییم. ما نمی‌خواهیم که مثل یک ابله به روبه رو زل بزنیم!
- حضار از ما خوش‌شان نیاید و به دیگران بگویند که چه سخنرانی نامناسبی هستیم.

هیچ کس از طرد شدن خوشش نمی‌آید و کسی دوست ندارد احمق به نظر برسد. اگر بر این دو ترس بزرگ غلبه کنیم ، یک سخنرانی عالی و بدون استرس خواهیم داشت. سخنرانی‌ها شکل و موقعیت‌های بسیاری دارند. تعدادی از موقعیت‌ها شامل: سخنرانی فروش، جلسه یا کنفرانس تجاری، دریک جمع عمومی، سخنرانی برای جمع آوری کمک مالی و ... هستند.


20 ثانیه اول!
20 ثانیه اول سخنرانی خیلی اضطراب آور است. دلیل اصلی ترس این است که چه بخواهیم یا نخواهیم، سخنران در 20 ثانیه اول به طور بی‌رحمانه‌ای مورد  قضاوت قرار می‌گیرد. اگر این زمان را خوب ارائه دهیم، مابقی سخنرانی آسان خواهد بود.


برای یک شروع جذاب ، روش‌هایی وجود دارد. برای آشنایی بیشتر با این نکات و یک شروع جذاب می‌توانید کتاب « جادوی سخنرانی» نوشته مارک دیویس و تام شرایتر را مطالعه کنید. برای شروع جذاب می‌توانید: یک سوال بپرسید، یک داستان تعریف کنید یا یک تمرین انجام دهید. به همین سادگی!

 

مطلب مرتبط: عضوگیری و جذب مشتری یک فرآیند چند شاخه است؛ نه " تیری در تاریکی"


به هر حال اگر 20 ثانیه اول سخنرانی به صورت حرفه‌ای آماده شود، ادامه سخنرانی آسان خواهد بود. با ایجاد جملات مشخصی که باعث می‌شود حضار به جای قضاوت کردن،  به پیام‌مان فکر کنند، می‌توانیم بر این چالش غلبه کنیم.


شروع سخنرانی با یک مکالمه عادی با حضار، آنها را در وضعیت راحتی قرار می‌دهد. آنان احساس نمی‌کنند که کسی برایشان موعظه می‌کند یا مثل بچه‌ها با آنان سخن می‌گوید.تهدیدشان نمی‌کنید و باعث عقب نشینی حضار نمی‌شوید! در عوض آنان آسوده خاطر می‌شوند و شما مثل یک دوست  با آنان صحبت می‌کنید.


در 20 ثانیه اول می‌خواهیم که افراد به چیزهایی که در مورد شان فکرمی‌کنند، فکر نکنند و روی سوال ما تمرکز کنند. سوالات استفهامی باعث می‌شود افراد موافقت‌شان را با ما بیان کنند یا اذعان کنند ما را درک می‌کنند.

 

مطلب مرتبط : چه کنیم تا مشتریان بالقوه بیشتری را جذب کنیم


بعد از 20 ثانیه اول، کار آسان‌تر می‌شود و حضار طرف ما هستند. با خرید و مطالعه کتاب «جادوی سخنرانی» نوشته مارک دیویس و تام شرایتر می‌توانید به موفقیت و عزت نفس دست پیدا کنید و در حرفه خود مثل حرفه‌ای ها رفتار کنید.


برای خرید این کتاب می‌توانید به فروشگاه کتاب آتورینا مراجعه کنید و این کتاب مورد نیاز در حوزه بازاریابی شبکه‌ای و فروش مستقیم را به صورت آنلاین تهیه کنید.

انتشار بر روی شبکه های اجتماعی: